Światowy biznes w Maroku

Biznes po właściwej stronie

Historia i rodzaj znaków zodiaku – co, jak i skąd?

Znaki zodiaku historia

Historia i rodzaj znaków zodiaku – co, jak i skąd?

 • W obecnych czasach znaki zodiaki zyskują coraz większą popularność i zaufanie ludzi. Czytamy, analizujemy naszą przyszłość i wierzymy, że nasz znak zodiaku pokaże nam prawidłową przyszłość. Wszelkie wydarzenia pożądane jak i nie – przypisujemy właśnie znakom zodiaku. Ale skąd tak właściwie się wzięły? Kto je wymyślił?

 • Starożytni ludzie, a mianowicie Babilończycy założyli, że Słońce pozostaje w każdej części zodiaku – podzielili je na 12 części. Wierzyli i próbowali odgadnąć jaki wpływ mają gwiazdy na los niemal całego świata. Samo słowo „zodiak” pochodzi z język greckiego i oznacza „zwierzę”. Aczkolwiek nie każdy znak zodiaku pochodzi od zwierząt, bo aż pięć znaków nie ma odpowiednika zwierzęcego.

 • Ciekawą rzeczą jest to, iż w II wieku naszej ery odkryto 13 znak zodiaku. Wężownik, bo taki jest 13 znak zodiaku ma swój czas od 30 listopada do 17 grudnia.

 • Powstały grupy aby przyporządkować wszystkie znaki zodiaku do odpowiednich żywiołów. Do żywiołu wody jest przypisany Rak, Skorpion i Ryby – osoby urodzone spod tych znaków określa się mianem skrytych wrażliwców, którzy posiadają silną wolę oraz intuicję.

 • Baran, Lew oraz Strzelec są znakami ognistymi – osoby spod tych znaków wykazują się niezwykłą inteligencją, która nieczęsto prowadzi do sukcesów a ich żywiołowość pozwala na nawiązywanie wiele kontaktów międzyludzkich.

 • Do żywiołu ziemi przypisano znaki – Panna, Koziorożec oraz Byk. Wbrew pozorom osoby spod tych znaków są niezwykle uparte i przesadnie potrafią dbać o bezpieczeństwo materialne, co bywa zgubne.

 • Bliźnięta, Waga i Wodnik są znakami powietrznymi – osoby urodzone pod tymi znakami wyróżniają się wielką pomysłowością oraz energicznością. Są również bardzo ciekawe świata.

 • Kolejnym podziałem jest podział na trzy jakości – stała, zmienna i kardynalna. Do jakości stałej zaliczamy znaki – Byk, Skorpion, Lew oraz Wodnik. Tutaj mamy pokaz spokoju i wyjątkowego zorganizowania oraz wielkiej wytrwałości w swoich celach. Jakość zmienna, do której zalicza się Pannę, Strzelca, Bliźnięta oraz Ryby to wielka zmiana świata, ludzie spod tych znaków pragną swoimi działaniami zmieniać świat na lepsze. Jakość kardynalna to nic innego jak ogromna mądrość, rozum – Baran, Waga, Rak i Koziorożec. Ludzie spod znaków kardynalnych wyróżniają się również spokojem, dużą głową oraz wiedzą.

 • Szczegółowe granice zodiaku wyznaczono tak naprawdę bardzo niedawno. Dopiero w 1928 roku podczas kongresu Unii Astronomicznej granice między gwiazdozbiorami zostały ustalone.

Author

 • Programista. Twierdzi, że życie to ciągły rozwój i dążenie do kolejnych celów. Hobbystycznie zajmuje się filozofią i bieganiem na krótkie dystanse.

2 komentarze on "Historia i rodzaj znaków zodiaku – co, jak i skąd?"

  Dla mojego znaku zodiaku horoskop okazuje się bardzo trafny. Ważne jednak, aby był on tworzony przez profesjonalnego astrologa, a nie przez znudzonego dziennikarza z gazety. Być może kiedyś wybiorę się po spersonalizowany horoskop opisujący szczegóły mojego życia.

  Pokładam spore zaufanie w horoskopach, ponieważ wierzę, że nasza przyszłość została dokładnie zapisana w gwiazdach. Niestety, nie każdy wierzy w te sprawy, no ale to już indywidualna decyzja.

Dodaj komentarz