Światowy biznes w Maroku

Biznes po właściwej stronie

Rozchwiane zęby

Rozchwiane zęby

Podczas gdy luźny ząb jest typowy dla dzieci, zauważenie luzu jako dorosły jest powodem do niepokoju. Dzieje się tak, gdy ząb traci podparcie i powoli odrywa się od dziąseł i kości. Najmniejszy dotyk może spowodować ruch zęba, a jedzenie lub żucie może spowodować dalsze rozluźnienie. Jeżeli luźny ząb wypadnie, to ratunkiem może okazać się most zębowy. Niestety, może on stać się niemożliwy do wykonania, gdy rozchwianiu ulegną sąsiadujące zęby.

Jeśli rozwiniesz luźny ząb w późniejszym życiu, możesz również doświadczyć innych objawów. Należą do nich:

  • krwawiące dziąsła
  • opuchnięte dziąsła
  • czerwone dziąsła
  • recesja dziąseł

Luźny ząb w wieku dorosłym nie występuje bez przyczyny.

Możesz początkowo zauważyć luz podczas szczotkowania lub nitkowania, lub dentysta może zauważyć pewne wahania podczas rutynowej wizyty u dentysty.

W niektórych przypadkach luźny ząb jest spowodowany zaawansowaną chorobą dziąseł. Dzieje się tak, gdy infekcja bakteryjna atakuje dziąsła, tkanki i otaczające kości.

Kiedy ząb staje się luźny z powodu siły gryzienia, jest znany jako pierwotny uraz okluzyjny. Kiedy gryzienie jest normalne, ale zęby stają się luźne z powodu zdegradowanej tkanki kostnej i dziąseł, jest to znane jako wtórny uraz okluzyjny. Jeśli masz przeciętne lub złe nawyki dentystyczne, w połączeniu z tendencją do zaciskania lub szlifowania zębów, ryzyko utraty zębów jest znacznie wyższe niż w przypadku osób bez zaciskania z dobrymi procedurami pielęgnacji jamy ustnej .

Lekarz może zdiagnozować chorobę dziąseł, badając jamę ustną pod kątem gromadzenia się kamienia nazębnego i używając sondy dentystycznej do pomiaru głębokości kieszeni. To jest przestrzeń między zębami i dziąsłami. Normalna głębokość wynosi od jednego do trzech milimetrów. Jeśli głębokość kieszeni jest większa, może to wskazywać na chorobę dziąseł. Twój dentysta może zlecić dentystyczne zdjęcia rentgenowskie, aby sprawdzić utratę kości.

Luźne zęby są wynikiem przewlekłej choroby dziąseł, recesji dziąseł i utraty masy kostnej. Gdy płytka nazębna i bakterie atakują obszar wokół zębów, niszczy przyczep między zębami a otaczającymi je strukturami nośnymi. Gdy choroba dziąseł staje się aktywna i pozostaje nieleczona, zęby stają się mobilne. Jeśli mobilność jest wystarczająco poważna, ostatecznie powoduje utratę zębów, co może nawet uniemożliwiać przeprowadzenia zabiegu wykonania mostu zębowego. Luźne zęby są spowodowane obecnością bakterii i chorób przyzębia pod dziąsłami wokół zębów. W miarę pogarszania się choroby kieszenie dziąseł pogłębiają się z powodu utraty struktury przyczepu. Bakterie z zapalenia dziąseł i chorób dziąseł powodują, że organizm niszczy tkankę kostną i dziąseł wokół zębów, które mają na celu utrzymanie zębów na miejscu.

Author

  • Programista. Twierdzi, że życie to ciągły rozwój i dążenie do kolejnych celów. Hobbystycznie zajmuje się filozofią i bieganiem na krótkie dystanse.