Światowy biznes w Maroku

Biznes po właściwej stronie

Jaka sztukateria na sufit?

Jaka sztukateria na sufit?

Sztukateria sufitowa jest wspaniałą formą dekoracji wnętrz. Można ja stosować w pomieszczeniach mieszkalnych, rzadziej w łazienkach. Zaletą sztukaterii jest fakt, że nie wymaga ona malowania. Gotowe elementy można w łatwy sposób umieścić na suficie.

Oto najpopularniejsze rodzaje sztukaterii sufitowej:

  • rozety naśladujące dekoracje z dawnych epok: najczęściej umieszczane pośrodku sufitu, w miejscu, gdzie wisi lampa,
  • listwy sufitowe: posiadają prosty lub falisty przekrój i montowane są na obrzeżach sufitu,
  • listwy przesłaniające karnisz: są wspaniałą dekoracją i w oryginalny sposób zasłaniają karnisze,
  • plafony i inne elementy: mogą służyć jako miejsce montażu oświetlenia lub występować samodzielnie.

Dobór sztukaterii sufitowej do stylu wnętrza

Sztukateria sufitowa występuje w postaci rozet, plafonów lub listew wykończeniowych. Na suficie można łączyć różne rodzaje gotowej sztukaterii. W zabytkowych kamienicach sprawdzają się stylowe wyroby nawiązujące do wykończeń z danej epoki. Sztukateria w stylu pałacowym to np. barokowe listwy i rozety w kształcie kwiatów . Popularność zyskują także nowoczesne sztukaterie sufitowe. posiadają proste przekroje i atrakcyjny wygląd. Geometryczne formy pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.

Sztukateria sufitowa do domu i biura

Dekoracyjne sztukaterie sufitowe dobrze wyglądają zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w biurach. Również w salonach i gabinetach kosmetycznych oraz sklepach ładnie prezentują się dekoracyjne listwy wykończeniowe i rozety sufitowe. Sztukaterie pełnią głównie rolę dekoracyjną. Podkreślają styl wnętrza i sprawiają, że pomieszczenia wyglądają elegancko.

 

Author

  • Programista. Twierdzi, że życie to ciągły rozwój i dążenie do kolejnych celów. Hobbystycznie zajmuje się filozofią i bieganiem na krótkie dystanse.

2 komentarze on "Jaka sztukateria na sufit?"

Dodaj komentarz